Почетна / Телевизија / Во сабота во прајмтајм – премиери на Сител и Телма, репризи на Канал 5 и Алфа

Во сабота во прајмтајм – премиери на Сител и Телма, репризи на Канал 5 и Алфа

Саботна треска на Сител и Телма со премиери. Оваа сабота на Сител телевизија, покрај премиерните епизоди на драмата “Мојот живот” и трилер серијата “Гавран”, премиерно започнува и британската мистерија “Liar”.

По премиерните епизоди од оваа напната серија, по полноќ ќе следите премиерна епизода и од најквалитетната грчка серија “Пелин и мед”.

Освен на Сител, премиери во ударните термини и на Телма телевизија. Меѓу другото, на Телма ќе гледате британска музичка драма веднаш по централните вести, а во ноќниот термин следува скандинавски акционен трилер.
17:55 Скопје Але,але – приказни за Скопје нова сезона
19:15 Дива роза – игран филм
21:00 Холивуд одблизу – емисија за познати личности
22:15 Море во пламен – игран филм

На програмата на државната МРТ ќе се емитуваат четвртфиналните натпревари од европското првенство во фудбал, додека на приватните Канал 5 и Алфа прајмтамот и оваа сабота ќе биде пополнет со репризи. Исечоците во продолжение се од веб страната на Канал 5 и Алфа.

На Алфа репризи од српски риалити емисии, на Канал 5 по новото издание од Зевзекманија следуваат репризи од турските сапуници.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МТЕЛ ја нуди MOVE TV: Врвна платформа со разни содржини и опции

Групацијата Телеком Србија, преку телекомуникацискиот оператор МТЕЛ, токму од Македонија го започна лансирањето на својата …

error: Содржината е заштитена!