Дневни Архиви: 03/11/2018 | 17:00

Сузе Гавазова се избламира : Штиклите не се 2000, туку 690 евра

Најгледаниот естраден магазин во Македонија, “Ексклузив” на 1 ТВ открива – фолкерката Сузана Гавазова се избламира со цените кои ги кажа за парчињата облека што ги носи. Имено, во интервју за 1 ТВ, таа спомена дека носи „Versace“ штикли од 2000 евра и дека нејзиниот целосен стајлинг за Роса Фест …

Повеќе »

По дело на Живко Чинго, „Заминување од Пасквелија“ на Наша ТВ

Време на револуција и идеологија, време на пожари и поројни дождови. Време на разделби и отуѓувања! Во виорот на невремето, македонскиот човек е неизбежната жртва која ја плаќа најдебелата цена. Желбата на еден систем за власт и превласт прави луѓето да се отуѓат еден од друг, и да ги заборават …

Повеќе »

Видео | Погледнете го видеото за „Secret place“ на Тоше

Нова песна со видео запис на легендарниот Тоше Проески беа промовирани вчеравечер на спектакуланриот хуманитарен концерт во ВИП арената во Скопје. Нежната приказна на спотот и безвременскиот вокал на нашиот Тоше дополнително ја расплакаа преполната сала која во еден здив и со грутка во грлото премиерно го изгледаа видео записот. …

Повеќе »

Трифун Костовски е гостин во „Б со точка“во недела на 24ка

“Б со точка” и уште една несекојдневна епизода на вашето омилено телевиизиско шоу. За еден Трифун Костовски каков што не го знаете. Патуваме со него и нашата временска машина низ детството, младоста, бендовите кои ги слушал и свирел, за партиите бриџ, за малиот фудбал, за меракот со песна. Ќе го …

Повеќе »

Koj од ликовите умира во следните епизоди од „Нашата Дениз“?

Успешната турска драма “Нашата Дениз” и оваа есен ги интригира гледачите секојдневно да следат и очекуваат нови заплети и сплетки во приказната за Дениз и Мират. Мират ја продава својата куќа за да го врати долгот на Алихан и да ја спаси нашата Дениз, но и покрај тоа Еџе, ќерката …

Повеќе »

Видео | Песни, плач и емоции на големиот концерт во чест на Тоше

Имаше нешто во луѓето тажно … спомени за Тоше Проески Вчеравечер во Вип Арената “Борис Трајковски” се одржа голем хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески, на кој беше промовиран неговиот нов албум „Тајно место“ (Secret Place) со нови, досега необјавени песни. Емоции, солзи, носталгија, сеќавања на најубавото време во …

Повеќе »

Новата американска трилер акција „Taken“ во 23:30 на Сител

Секој јунак има свој почеток, но и свој крај Од извршниот продуцент кој работеше на светски познатиот филм “Петти елемент” и големиот кино хит “96 часа”, ни доаѓа нов напнат трилер кој ја следи приказната за бивш припадник на Зелените беретки. Базирана на истоимена филмска трилогија со холивудскиот глумец Лиам …

Повеќе »

„Табу“, мрачната серија на BBC, секоја недела на Телма

Дејството на мрачната, надреална мини серија „Табу“ се одвива во 1814 г. и ни ги прикажува авантурите на Џејмс Кезија Делани (Том Харди) кој се враќа во Лондон од Африка. Тој е човек кој одел во најдалечните места на земјата и се вратил неповратно изменет.  За него се мислело дека е …

Повеќе »