Дневни Архиви: 06/11/2018 | 22:55

Што откриваат Огнен и Велков во новата сезона од „Живот со стил“?

Овој четврток, 8 ноември, во 22.45 часот ќе проследите нова емисија од новата сезона на ток шоуто “Живот со стил” на ТВ 24. Гости на Елена Стефановска ќе бидат водителите Огнен Јаневски и Снеже Велков, која од неодамна се врати на тв екраните со нов проект од хуманитарен карактер. Проследете …

Повеќе »

ТВ 24 и оваа година со најголема доверба меѓу студентите

Студентите и оваа година имаат единствена можност со својот глас да ги одберат своите најомилени брендови и да ја подарат довербата на компаниите кои со своите услуги, својот квалитет и понудата која ја пласираат на пазарот допринесуваат студентски живот да биде полесен и поедноставен. Телекабел и оваа 2018та година ја …

Повеќе »

Дебата за прогресивното даночење во„Отворено“ на ТВ 24

Прогресивен данок, намалување на јазот меѓу богатите и сиромашните или мерка што ќе ја сардиса средната класа? Со 1.500 евра во Европа имате едвај блиску за нормален живот, во Македонија ве сметаат за богаташ. Што ќе се подобри во животот на граѓаните со новите давачки? Ќе имаме ли подобро здравство, …

Повеќе »

Српскиот квиз „Столици“ секое попладне на ТВ 24

Српскиот квиз “Столици” започна со емитување на ТВ 24, од понеделник до петок во 17.45 часот. Многу смеа и добра енергија, многу точни, но и неточни, забавни и откачени одговори следуваат во секоја нова емисија на шоуто. Гледачите ќе научат нешто ново, ќе ја збогатат својата општа култура и ќе …

Повеќе »

Видео | „Стисни плеј“ вторнички посветено на концертот за Тоше

Телевизиска прмера на новиот видео запис на Викторија Лоба во соработка со Марга Сол ќе се случи денеска (6 ноември) во новото издание на “Стисни плеј” на МТВ 1. Освен премиерата на песната и предлоф за тв филм, Стисни плеј ќе ви долови и ексклузивни снимки од концертот посветен на …

Повеќе »

Видео | Слушнете ја новата хит балада „Надеж“ на Лозано

Влатко Лозановски со нова песна за оваа есен. “Надеж” е балада зад која стои добро проверениот тандем на хит мејкери Магдалена Ена и Лазар Цветкоски. Спотот го изработи Веста продукција, а Лозано во спотот ја гушка, бакнува и соблекува манекенката Билјана Шкортова, која ја има главната женска улога во видеото. …

Повеќе »