Почетна / Сапуници / Koj од ликовите умира во следните епизоди од „Нашата Дениз“?

Koj од ликовите умира во следните епизоди од „Нашата Дениз“?

Успешната турска драма “Нашата Дениз” и оваа есен ги интригира гледачите секојдневно да следат и очекуваат нови заплети и сплетки во приказната за Дениз и Мират.

Мират ја продава својата куќа за да го врати долгот на Алихан и да ја спаси нашата Дениз, но и покрај тоа Еџе, ќерката на Дениз и Алихан се однесува безобразно. Ќе може ли конечно Дениз и Мират да бидат среќни, или Алихан и во следните епизоди ќе биде тука за да им ги расипе плановите?

Еџе, од друга страна, е растегната меѓу Мустафа и Јосеф. Јосеф ќе му признае на Мират дека е негов син, а таткото и мајката на Мустафа умираат. Кој е следен на листата на споменативе ликови кои трагично го завршуваат својот живот?

Фикрије, Фиген и Тургур уживаат како газди, но очигледно е дека нешто сосема друго стои во позадина. Дали се измамени и дали ова ќе им се врати како бумеранг?

Дијар и Сердем се кријат, но набрзо ќе бидат откриени. И тогаш … следува уште еден шок за гледачите и нови трагедии во текот на приказната. Бидете со Сител во 21.30 часот секоја вечер и следете ги највозбудливите продолженија од интригантната сага за нашата Дениз.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брачни игри | Ве запознаваме со Серген од новата хит серија

Серген Гунај е успешен бранител. Тој е добар татко, особено е приврзан за своите деца. …

error: Содржината е заштитена!