Почетна / Телевизија / Трифун Костовски е гостин во „Б со точка“во недела на 24ка

Трифун Костовски е гостин во „Б со точка“во недела на 24ка

“Б со точка” и уште една несекојдневна епизода на вашето омилено телевиизиско шоу. За еден Трифун Костовски каков што не го знаете. Патуваме со него и нашата временска машина низ детството, младоста, бендовите кои ги слушал и свирел, за партиите бриџ, за малиот фудбал, за меракот со песна. Ќе го потсетиме дали пеел на игранки и дали заборавил да свири на гитара. Голем број изненадувања и предизвици од Драган за нашиот гостин Трифун Костовски. Лектира за сите генерации ќе гледате оваа недела во 20.45 часот на ТВ 24.

Б со точка" и уште една несекојдневна епизода на вашето омилено телевиизиско шоу. За еден Трифун Костовски каков што не го знаете‼

"Б со точка" и уште една несекојдневна епизода на вашето омилено телевиизиско шоу. За еден Трифун Костовски каков што не го знаете‼ Патуваме со него и нашата временска машина низ детството, младоста, бендовите кои ги слушал и свирел, за партиите бриџ, за малиот фудбал, за меракот со песна.Ќе го потсетиме дали пеел на игранки и дали заборавил да свири на гитара.Голем број изненадувања и предизвици од Драган за нашиот гостин Трифун Костовски.Недела од 20:45 – Б со точка – Лектира за сите генерации‼‼

Gepostet von Б со точка – Tv Show am Donnerstag, 1. November 2018

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

error: Содржината е заштитена!