Почетна / Телевизија / Избрани композиции за Скопски фестивал 2013

Избрани композиции за Скопски фестивал 2013

 

Македонската Радио Телевизија денес го објави списокот на избраните композиции за Фестивалот СКОПЈЕ 2013 кој ќе се одржи на 13 ноември 2013 година во придружба на Големиот Ревиски оркестар на МРТ. По објавениот конкурс, од пристигнати вкупно 185 композиции, селекционата комисија избра вкупно 20 коишто ќе се натпреваруваат за престижните награди на годинешното издание на фестивалот.


Имињата на пејачите коишто ќе ги видиме на фестивалската сцена во интерплетација на избраните композиции, ќе биде дополнително соопштен. Во прилог се работните наслови на композициите и нивните композитори.

 

Убавина – Драган Вучиќ
Ако ме боли – Лазар Цветковски
Бело знаме – Стевче Грозданов
Библија – Тончи Нулиќ
Чекор по чекор – Ристо Самарџиев
Нема, нема – Филип Тодоровски
Загубено време – Игор Аранасовски
Ќе те чекам јас – Јован Јованов
Месечина – Дејан Георгирвски
Одам пак – Кире Костов
Разбуди се – Гиргор Копров
Што е тоа – Андријана Јаневска
Што си ти – Дарко Димитров
Сонце во очи – Весна Малинова
Тешко е без тебе – Роберт Билбилов
Врати ми го мигот – Салваторе Монети
Врне, врне – Сара Костадиновска
Тука или таму – Стојанче Аврамов
Знаеш ли – Љупчо Трајковски

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласените денови на жалост од страна на Владата на РСМ, во периодот почнувајќи од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!