Почетна / Телевизија / Забавната емисија „На шанк“ со нова сезона од сабота на Алфа

Забавната емисија „На шанк“ со нова сезона од сабота на Алфа

 

Ивана и нејзините гости ве чекаат “На шанк”

 

 

Забавната емисија “На шанк” продолжува со втора сезона. Наместо на досегашната фреквенција 24 Вести на која ја гледавте првата сезона, од сега емисијата ќе ја следите на националната Алфа и тоа од оваа сабота (17 септември) во 22.30 часот.

 

 

Водителката Ивана Наскова и во оваа сезона ќе продолжи да ги забавува гледачите со интересниот концепт, смеата и забавата која ќе ја понуди со емисијата. Интересни гости, многу смеење и како новост во оваа сезона – вклучување на гледачите со можност тие да ја насмеат публиката со нивна фотографија или видео.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмски распоред за детскиот канал МРТ 5 од 29 јуни-5 јули 2020

Преглед на програма за детскиот канал на МРТ – МРТ 5 : понеделник (29 јуни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!