Почетна / Филм / Прометеј 3D

Прометеј 3D

Македонска премиера:
8-ми јуни


Прометеј 3D
Режија: Ридли Скот (Gladiator, American Gangster
Сценарист: Џон Спејтс (The Darkest Hour), Дејмон Линделоф (Lost)
Улоги: Наоми Рапас, Мајкл Фасбендер, Гај Пирс, Идрис Елба, Чарлиз Терон, Логан Маршал-Грин
научна-фантастика

 

 

Еден од најочекуваните филмови за оваа година е научниот спектакл на Ридли Скот кој повторно се занимава со светот на вонземјаните, и тоа низ приказна за истражувачи кои ја браат тајната за настанувањето на човекот, а можат да предизвикаaт сеопшта апокалипса. Тим истражувачи ја откриваат трагата за потеклото на човечкиот вид која ги води во темните делови на вселената каде ќе водат страшна битка од која зависи опстанокот на човештвото.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!