Почетна / Сапуници / Вечерва на Сител | Ќе се спаси ли малото девојче од канџите на очувот?

Вечерва на Сител | Ќе се спаси ли малото девојче од канџите на очувот?

 

Мелек и во сабота навечер, веднаш по “Јазол”

 

Од сега, успешната вечерна драма на Сител телевизија со емитување и во сабота. Веднаш по “Јазол” вечерва на Сител во 21.30 часот следува нова потресна епизода од турската новела “Се викав Мелек”.

 

 

Продолжуваат угнетувањата за малото девојче во куќата на нејзината мајка и суровиот очув. Можат ли солзите на ова дете да омекнат нечие срце или свирепоста на очувот ќе донесе нова болка и страдање за Мелек и нејзината вистинска мајка?

 

 

Во очај и бес од ситуацијата, Шуле решава да ја врати Мелек кај Зејнеп, учителката која стана мајка за малото девојче и докажа дека родител не е оној кој родил, туку оној кој се грижи за своето чедо. Вечерва на Сител, дознајте дали Зејнеп ќе ја спаси Мелек од канџите на лошите родители или девојчето ќе остане заковано во стегите на очувот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Феноменот “Кога лисјата паѓаат” доби нова надсинхронизација на Алфа

Eмотивната семејна драма прикажувана во 2010 и 2011 година на најгледаната телевизија А1 повторно на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!