Почетна / Телевизија / Контактна емисија за телефонски јавувања започнува и на 1 тв

Контактна емисија за телефонски јавувања започнува и на 1 тв

 

Гледачите ќе добијат по 1 една минута на 1 тв

 

Контактната емисија “1 минута на 1 тв” од понеделник до петок во 19.15 часот. Коментарите и забелешките на гледачите веднаш по „Студио 1“.

 

 

Од понеделник, контактната емисија „1 минута на 1ТВ“ во ист формат, но со нов термин. Телевизија 1, по примерот на останатите телевизии, ги отвора телефонските линии за да го искажете својот став за актуелните проблеми и политички теми.

Она што ве засега може да го кажете и на 1 тв од сега на телефонскиот број 02 30 55 551.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!