Почетна / Забава / Боки 13 за Кајмакоски : Тој е едно фино, но млитаво створење

Боки 13 за Кајмакоски : Тој е едно фино, но млитаво створење

 

“Кајмакоски го нема потребниот идентитет за на сцена” – Боки 13

 

Познатиот Боки 13 гостуваше во вчерашната емисија на “Еден на еден” на Телма телевизија. Појавувањата на Боки во јавноста отсекогаш предизвикувале лавина на реакции и внимание, па така и овојпат има за што народот да зборува.

 

 

Нашиот Боки и овојпат со свои размислувања за македонската естрада и македонските естрадни фаци.

Не беше лишен од коментар и Даниел Кајмакоски, кој се прослави со талент шоуто “Икс фактор”. Во продолжение погледнете што кажа Боки за Кајмакоски :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, …

error: Содржината е заштитена!