Почетна / Филм / 14 ноември, 21 часот, МРТ 1 | Психолошкиот трилер „Enermy”

14 ноември, 21 часот, МРТ 1 | Психолошкиот трилер „Enermy”

Приказна за универзитетскиот професор Адам (Џејк Гиленхал) чија врска со Мери (Мелани Лорен) е при крај. Една вечер Адам гледа филм и забележува спореден актер кој неверојатно личи на него.

Станува опседнат со идејата да се запознае со сопствениот двојник и му влегува во трага на актерот Ентони, кој живее со бремената девојка Хелен ( Сара Годон). Оваа средба го вовлекува во комплексна и опасна интрига.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната …

error: Содржината е заштитена!