Почетна / Филм / 15 ноември, 21 часот, МРТ 1 | Психолошкиот трилер „Mr. Brooks”

15 ноември, 21 часот, МРТ 1 | Психолошкиот трилер „Mr. Brooks”

Г. Брукс (Кевин Костнер) е навидум семеен човек и почитуван бизнисмен. Но тој има голема мана, зависен е од убивање. Борејќи се со себе, се обидува да престане, но неговиот алтер его Маршал (Вилијам Харт) нема намера да престане.

При последното убиство, Брукс станува невнимателен и љубопитниот сосед го гледа злосторството. И додека детективката Атвуд (Деми Мур) упорно трага по убиецот, Брукс добива уценувачко писмо.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната …

error: Содржината е заштитена!