Почетна / Телевизија / Јанко (Јади Бурек) се збогува со гледачите

Јанко (Јади Бурек) се збогува со гледачите

 

Насловот можеби некого израдува, а некого разочара, па затоа да објасниме.

 

 

Водителот на емисијата „Јади бурек“, Јанко Илковски на својот Фејсбук профил најави дека вечерва ќе биде неговата последна емисија од оваа сезона. Тој продолжението го најави за во септември. Емисијата се емитува на Сител 3.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ 21 со апел до гледачите : Ние ве информираме, останете дома!

Тимот на ТВ 21 со апел со гледачите : Останете дома! Ekipi kujdestar i TV21! …

error: Содржината е заштитена!