Почетна / Телевизија / Јанко (Јади Бурек) се збогува со гледачите

Јанко (Јади Бурек) се збогува со гледачите

 

Насловот можеби некого израдува, а некого разочара, па затоа да објасниме.

 

 

Водителот на емисијата „Јади бурек“, Јанко Илковски на својот Фејсбук профил најави дека вечерва ќе биде неговата последна емисија од оваа сезона. Тој продолжението го најави за во септември. Емисијата се емитува на Сител 3.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!