Почетна / Забава / Традиционална Турска забава во Колосеум

Традиционална Турска забава во Колосеум

 

„ISTANBLUE PROJECT“ ви претставува…

 

 

Сите обожаватели на турската комерцијална и ориентална музика, во недела 23-ти јуни ќе имаат шанса да присуствуваат на одлична забава во Летниот Клуб Колосеум! Диџеј Перформанс од страна на ARESMORRIS (Турска комерцијална, Ретро, Поп и Ориентална музика заедно со Балкански звук)

Warm up: DJ GUARDIAN & DJ DARK CHILD (ЛАТИНО и СТРАНСКИ ХИТОВИ)

Почеток: 22:30 часот.

Влезoт е 150 денари. (ВЛЕЗОТ Е СЛОБОДЕН ЗА СИТЕ ДЕВОЈКИ ДО 23:30 часот.)

Медиумски покровител: „24 Exclusive“

Фоторепортер: kadevecer.com.mk & personxx.mk

Забавата ќе се одржи во VIP делот на клубот, покрај базенот!

Резервации: 071/888-558

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Zase.mk одбележа 10 години постоење!

Пејачи, новинари, водители, музичари, тонци, светлаџии, водоводџии, монтажери, но и директори беа дел од прославата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!