Почетна / Телевизија / Подгответе се за најдобрата телевизиска сезона досега

Подгответе се за најдобрата телевизиска сезона досега

 

Она што следува оваа сезона пролет-лето 2013 во естрадниот магазин „Бекстејџ“ ќе ве задржи пред малите екрани како никогаш досега. Стивен Спилберг, Никол Кидман, Ема Водсон, Леонардо Ди Каприо и Орландо Блум ќе го „зачинат“ со гламур годинешниот „Кански филмски фестивал“, а тука некаде во тој период коренот на возбудата започнува да расте во Малме, Шведска. „Ајде да се возбудиме“ – ќе ни порача екипата на естрадниот магазин Бекстејџ директно од „Евровизија 2013“.

 

 

И додека сеуште ги средувате сопствените впечатоци за се она што ќе биде и треба да биде, тука е најновиот „EXIT“ фестивал, еден добар почеток на престојното лудо лето. Исто така „Belgrade Calling 2013“, „Пробиштип Аква Парк Фестивал“, „Whitesnake open air concert“, „Sziget“ директно во вашите домови благодарение магазинот од зад сцената. Најавата е во прилог.

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!