Почетна / МК Сцена / Најубавата Црногорка во спот на Јоце Панов

Најубавата Црногорка во спот на Јоце Панов

 

Нашиот поп пејач Јоце Панов во Црна Гора сними видео запис за песната Нисам више тај која е дел од неговиот втор студиски албум „Ватрени Печати“.

 

 

Видео записот се снимаше под режисерската палка на Дарио Јанковиќ, а во него главна улога има убавицата Јелена Кировиќ која важи за една од најубавите Црногорки.

 

Пејачот се одлучил видео записот да го снима токму во Црна Гора поради тоа што веќе оддамна песната е на топ листите и постојано се врти на радио станиците. Овој хит е авторско дело на Миро Буљан (музика и аранжман) и Соња Буљан (текст).

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тој е секогаш со неа „high“ – погледнете го новиот спот на Иво

Иван Атанасов – Иво е најмладиот ексклузивец на Урбан Рекордс, момчето за кого прв пат …

error: Содржината е заштитена!