Почетна / Телевизија / МТВ Метео со Глигор

МТВ Метео со Глигор

МТВ со новиот потег наскоро ќе биде единствената телевизија кај нас што ќе емитува временска прогноза како што доликува – со презентер. Но тоа не е било кој презентер. Иако на А1 се појави како тотален анонимец, Глигор Митковски за кратко време стана особено популарен лик во својата бранша.

 

Таканаречениот “Џемперко” не е единствената новост кај МТВ, во зголемувањето на гледаноста на националниот сервис ќе се обиде да помогне и спортскиот новинар Драган Николовски (А1), а се шпекулира дека друштво наскоро ќе му прават колегите Горан Стерјов и Тони Стојановски. За да ја задоволат љубопитноста на гледачите, МТВ објавија две видеа од пробата на овие презентери.

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!