Почетна / Забава / Маратонска шопинг треска во Палма Мол

Маратонска шопинг треска во Палма Мол

 

Најголемиот трговски центар во Западна Македонија за граѓаните на Тетово и пошироко ги обезбеди најголемите попусти кои ќе започнат од утре и ќе траат од 10.00 часот наутро па се до полноќ. Производите на светските брендови присутни во Палма Мол ќе бидат достапни на попуст од 27 јуни па се до 28 јули. 

 

„Ги овозможуваме попустите во текот на цел месец јули и во текот на целиот ден до доцна во ноќта, затоа што на тој начин сакаме вистински и со дело да покажеме дека Палма Мол е отворен за сите и дека  секој може да дојде и пазарува тука. Попустите се во духот на Рамазанската традиција и убедување дека секој треба да сподели, дека оној што имаповеќе, дава на оној што нема. Ова е месец кога сите треба да го добиеме она што го посакуваме. Ова е време на хуманост и време кога се истакнува солидарноста меѓу луѓето, а издејствувањето на попусти од сите брендови присутни во Палма Мол е нашиот придонес кон исполнување на желбите на секој од граѓаните што ќе дојде во трговскиот центар“, изјавија од Палма Мол.

 

 

Повеќе од 30 продажни локали од различни области ќе ги понудат сите своите производи на попуст и до 50 %, меѓу кои LTB, Eni Sweets, Shekeren svet, DM Makt, Dioptra, My Time, Shatzi, Axel, Swatch, Tudors, Penti, Actual club, Kemofarm, IL Camino, Sportvision, Arena Sport, Paolo Bocelli, Fashion Brand, Azzara, Student, Flormar, Doca shoes, Glamur, Vasidora, Bugatchi, Big Star, Alenti Fashion, CD Maxel, Fashion brand, Lost collection,  Alexia Accessories, Bargelo, Prosvetno delo, Coincasa, Factory Mebel, 7D Kino, Happy star, Toy shop, голем салон за бела техника – Palma Trade и супермаркетот Ramstore, како и бројни угостителски понуди од ресторанот Емпориум и корнерите за храна.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!