Почетна / Телевизија / Х Фактор / Кои учесници не ја поминаа втората фаза на „Х Фактор“

Кои учесници не ја поминаа втората фаза на „Х Фактор“

 Пејачката Соња Бакиќ и нејзиниот колега Никола Пауновиќ не успеаја да се пласираат понатаму. Тие не ја поминаа втората фаза од натпреварувањето во шоуто „Х Фактор“ што од 29. октомври ќе почне да се емитува на Сител. И двајцата беа исфрлени од регрутниот камп.

 

Поранешните учесници на „Операција триумф“ не ја поминаа втората фаза од натпреварувањето.

 

 

Пејачката Соња Бакиќ и нејзиниот колега Никола Пауновиќ не успеаја да се пласираат понатаму. Тие не ја поминаа втората фаза од натпреварувањето во шоуто „Х Фактор“ што од 29. октомври ќе почне да се емитува на Сител. И двајцата беа исфрлени од регрутниот камп.

– „Колку добри пејачи има во нашиот „Х Фактор“! Мило ми е што запознав толку фантастични луѓе и вокали, а жал ми е што паднав на провокацијата на најздодевниот и најзлобниот натпреварувач, но што е тука е. Не смеам ништо повеќе да зборувам за тоа, наскоро ќе видите што се случи“ – напиша Никола на својот Фејсбук профил.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!