Почетна / Забава / Ким Кардашиан и Канје Вест позираа како Исус

Ким Кардашиан и Канје Вест позираа како Исус

 

Ким Кардашиан и Канје Вест овие денови одмораат во Рио де Жанеиро! Популарниот пар, кој моментално го чека првото дете, весело се забавува во овој град, а судејќи според фотографиите кои го преплавија интернетот, тие двајца се однесуваат како вистински туристи.

 

 

За разлика од останатите познати личности, кои неретко се кријат од папарацо репортерите зад гломазните наочари и шешири, Ким и Канје во кежуал комбинација ги разгледаа сите туристички дестинации кои овој град ги нуди, вклучувајќи го и кипот на Исус Христос. Веднаш под него ѕвездите се фотографираа во истата поза – со раширени раце!

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Модниот бренд „Елена Лука” на страниците на британскиот Vogue

Етаблираниот македонски бренд Елена Лука се најде на страниците на ноемвриското издание на престижниот магазин, …