Почетна / Забава / Ким Кардашиан и Канје Вест позираа како Исус

Ким Кардашиан и Канје Вест позираа како Исус

 

Ким Кардашиан и Канје Вест овие денови одмораат во Рио де Жанеиро! Популарниот пар, кој моментално го чека првото дете, весело се забавува во овој град, а судејќи според фотографиите кои го преплавија интернетот, тие двајца се однесуваат како вистински туристи.

 

 

За разлика од останатите познати личности, кои неретко се кријат од папарацо репортерите зад гломазните наочари и шешири, Ким и Канје во кежуал комбинација ги разгледаа сите туристички дестинации кои овој град ги нуди, вклучувајќи го и кипот на Исус Христос. Веднаш под него ѕвездите се фотографираа во истата поза – со раширени раце!

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!