Почетна / Телевизија / И Телма со нова емисија за родители и деца

И Телма со нова емисија за родители и деца

 

Продуцентот на детската емисија „5+“ започна нов телевизиски проект со наслов „Кој кого расте“ што се емитува на Телма во недела во 10 часот. Се работи за триесетминутен магазин кој е наменет за сите родители и нивните деца, а како водител и автор, по долга пауза, се појавува Зорица Црношлија. Премиерата на првата емисија се емитуваше вчера, а репризното издание од истата се емитува секој ден потоа.

 

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!