Почетна / Телевизија / И дојде крајот и на телевизија АБ Канал

И дојде крајот и на телевизија АБ Канал

И дојде крајот и на телевизија АБ Канал

 

„Чистката“ на медиумите во Македонија продолжува. Од утре (среда), според информациите на А1он ќе се затвори и телевизијата на Бојо Андревски, АБ Канал. Телевизијата денеска ќе емитува техничка програма, а од утре комплетно ќе згасне. СРД претходно најави дека дека АБ Канал има долгови.

 

Соочен со финансиски проблеми, Андревски, кој најавуваше дека ќе направи најгледата телевизија, отпушти голем дел од вработените, и телевизијата функционираше со 30-тина вработени. Тоа требаше да биде се до продавањето на телевизијата. Андревски имал неколку разговори, но не успеал да се договори за цената на продавање.

АБ телевизија, минатата година, кога А1 емитуваше програма во живо од пред Владата, во знак на револт поради упадот и намерата власта да ја затвори, постави паралелен шатор и извесен период во живо емитуваше вести. Објаснувањето и беџовите кои ги делеа беа дека и ним Велија им должел пари.

 

 

 

 

Martin М. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пофалба за ТВ Алфа за новиот модернистички изглед на титлот

По долги години користејќи го титлот со транспарентна позадина во кој одредени букви се јавуваа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!