Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 43/50

50-те најпопуларни теленовели | 43/50

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

43. El Premio Mayor – Прва награда
(Мексико, 1995)

улоги: Серхио Гојри, Лаура Леон и Карлос Бонавидес.

Приказна за фамилијата Домингез, сиромашни луѓе од квартот кои преку ноќ стануваат милионери, откако ќе добијат лото. Теленовелата ја продуцираше Емилио Лароса и постигнала огромен успех во Мекиско. Актерот Карлос Бонавидес до ден денес го помнат како Хуичо Домингез, неговиот незаборавен лик од Прва награда.

 

 

 

LucasScott | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе има ли свадба за Чагатај Улусој и Дујгу Саришин

Обожавателите на познатата актерска двојка Чагатај Улусој и Дујгу Саришин со нетрпение очекуваат вести за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!