Почетна / Забава / Интерпол ќе го апси популарниот пејач Џастин Бибер?

Интерпол ќе го апси популарниот пејач Џастин Бибер?

 

Поради минатогодишниот напад на фоторепортер во Буенос Аирес, аргетинскиот истражен судија Фасундо Кубас му се закани на Џастин Бибер дека доколку во рок до 60 дена не се појави на сослушување, ќе издаде преку Интерпол налог за негово апсење.

 

 

Аргетинскиот истражен судија истакнал дека постојат доволно докази против пејачот. Тој додал дека ќе издаде налог за негово апсење доколку Бибер не се појави на суд поради обвинение дека ги пратил телохранителите да го нападнат фотрепортерот пред еден ноќен клуб каде настапувал.

Кубас посочил дека видео снимките и фотографиите покажуваат дека Бибер бара од телохранителтие да го фатат фоторепортерот и да му го земат апаратот. Поради тоа вчера го повика Бибер на сослушување и бараше Интерпол да го извести дека има 60 дена да се појави пред суд. Во спротивно ќе биде издаден налог на негово апсење.

 

 

Курир

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!