Почетна / Серии / Ексклузивно | Преземете ја музиката од „Ангели“

Ексклузивно | Преземете ја музиката од „Ангели“

 

Тин Ејнџелс се поп група формирана во Аргентина во 2007. година од страна на Крис Морена Груп. Бендот е формиран за потребите на тинејџерската серија „Casi Angeles“. Покрај успешната актерска кариера, младите ѕвезди уште на самиот почеток неочекувано се пробиваат во музичкиот свет и стануваат планетарно популарни. Групата има издадено 6 студиски албуми, 4 од нив се дел од серијата „Ангели“, секоја сезона беше поддржана од посебен саундтрак.

 

 

Тимот на ТВ Пакет ги обезбеди сите студиски албуми за фановите на „Ангели“ во Македонија. Почнувајќи од денеска, секоја недела ќе биде поставуван по еден од албумите. Почнуваме со првиот албум на Тин Ејнџелс снимен во 2007. година, каде како интерпретатори на повеќето песни се потпишуваат Емилиа Атиас (Сиело) и Николас Васкез (Нико) кои всушност и не се официјални членови на групата. Уживајте!

За преземање кликате десен клик – сочувај ја датотеката / save link as / save target as

 

Voy por mas

No te riendas

Dos ojos

Casi Angeles

Valiente

Che bombon

Para vos

Todo puede ser mejor

Tu cielo

Escapare

Angeles del mundo

Te amare por siempre

Reina Gitana

Nenes bien

Un Angel

Tan alegre el corazon

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Напнатата британска трилер серија „Лажго” од овој викенд на Сител

Лора е паметна и посветена наставничка, која скоро излегла од една љубовна врска и сега …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!