Почетна / Живот / Голи со потполни странци на пуст остров. Дали би издржале?

Голи со потполни странци на пуст остров. Дали би издржале?

 

Нова сезона на контроверзниот серијал

 
 
 
Дали ќе се осмелите со потполно непознат странец, на напуштено место да поминете 21 ден. И тоа голи!

Потполни странци кои се оставени на милост и немилост на некои од најзафрлените места со не баш така добри временски услови. Еден маж и една жена преживуваат заедно на места како џунглата во Гвајана, Кајо Венадо во Мексико и  прашумата во Никарагва.

 

 

Без храна, без вода и облека. Преживуваат 21 ден ослонувајќи се само на сопствената сила и еден личен предмет по нивен избор. По краткото запознавање тргнуваат во запознавање на окружувањето и потрагата за храна и засолниште започнува.

Што сè може да се случи во еден ваков концепт на серијал може да проследите од 5 октомври во 21 часот на Discovery Channel.

 


 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Објавена студијата за романите од Венко Андоновски и Стефан Марковски

Објавена студијата „Психофилозофемите во повеќеслојните структури на романите Папокот на светот од Венко Андоновски и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!