Почетна / Телевизија / Видео | Кој ѝ заржа на Лила Филиповска?

Видео | Кој ѝ заржа на Лила Филиповска?

 

Вечерва во 18:00 часот на Сител ве очекува вистински урнебес

 

 

Драгослав Тасевски е учесникот кој што направи вистинско шоу во квизот „Се или нешто“. Човекот кој што мирно ги чекаше своите пет минути направи урнебес во студиото на Сител телевизија.

 

 

Најпрво и ржеше на водителката Лила Филиповска која не можеше да се воздржи до смеење, потоа зборуваше со банкарот на некој свој измислен јазик, за на крај да танцува и да запее на сцената.

 

 

Публиката се насмеа од душа, запознајте го необичниот хумор на Драгослав и вие вечерва во 18:00 часот на Сител телевизија во квизот „Се или нешто“. Во прилог е најавата.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дојде и септември, а Алфа и Телма „рокаат“ со репризи во прајмтајм

Очигледно ќе треба да се навикнуваме дека две од националните телевизии ќе емитуваат и понатака …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!