Почетна / Спорт / Вечерашна средба | Македонија – Нов Зеланд

Вечерашна средба | Македонија – Нов Зеланд

Фановите на македонската кошаркарска репрезентација не се разочарани по вчерашниот пораз од Ангола, велат и Европското првенство пред неполна година го започнавме со пораз, но на крајот бевме толку блиску до големото финале. Натпреварите продолжуваат, а со тоа и надежта дека Македонија ќе успее да се квалификува за Олимписките игри во Лондон годинава. Вечерва (вторник) нашите репрезентативци ги очекува средба со Нов Зеланд којашто ќе започне во 19.45 часот, и ќе се емитува во живо на Сител телевизија. Очекуваме победа!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!