Почетна / Спорт / Нов Зеланд соборен со 22 коша разлика!

Нов Зеланд соборен со 22 коша разлика!

По вчерашниот пораз од Ангола, македонската репрезентација вечерва (вторник) одигра одлична игра со резултат за паметење – 84:62. Противникот Нов Зеланд беше поразен со неверојатна разлика од 22 коша. Македонците беа во предност со минимум 10 коша разлика уште од почетокот на самата игра па се до крајот, што го направи овој натпревар еден од подобрите за нашата репрезентација. Се на се, одлична борба на црвено-жолтите за драгоцениот билет за учество на Олимписките игри 2012 што ќе се одржат во Лондон. Браво момци, одиме во четвртфинале!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!