Почетна / МК Сцена / Бекстејџовци ги дувнаа четирите свеќички!

Бекстејџовци ги дувнаа четирите свеќички!

 

Денеска на пладне, во рамките на кампањата Успех, која естрадниот магазин „Backstage“ ја организираше по повод четвртиот роденден, се одржа коктел и врачување на наградите во просториите на новоизградениот Музеј на Македонската борба – Музеј на ВМРО.

 

 

Поканети беа петнаесетте личности коишто заслужија признание, но и пријателите и соработниците на естрадниот магазин. На коктелот, секако, се појавија и заштитните лица на кампањата. Бекстејџовци ги отворија вратите на музејот, и со насмевка ги пречекаа своите гости. Овој роденден беше прославен на специфичен начин. Наместо да го величат само својот очигледен успех, екипата од зад сцената го славеше и успехот на останатите. Нека им се множат успешните години! Во новото издание на магазинот вечерва по „Малечката невеста“ на Сител погледнете кој се беше награден.

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Пепа Димитрова подготвува спот за новата песна од „Макфест“

Пепа Димитрова објави фотографии од снимањето на нејзиниот нов спот. Се работи за видео запис …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!