Почетна / Филм / Започнете го октомври на МРТ 1 со „Легендата“ Том Харди

Започнете го октомври на МРТ 1 со „Легендата“ Том Харди

Филмот ги следи Роналд и Реџиналд Креј, двајца англиски гангстери, кои го тероризирале Лондон во 50-тите и 60-тите години на минатиот век, станувајќи легенди.

Со неверојатно актерско преобратување, Том Харди ги глуми двајцата браќа и мајсторски успева во тоа. “Легенда” е вистински класичен гангстерски филм со стил, кој ја открие тајната историја на злосторствата на семејството Креј.

Започнете го октомври со програмата на Македонската телевизија и филм на Брајан Хелгеланд во 20.50 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!