Почетна / Живот / Игор Џамбазов: Претчувствував дека татко ми ќе се одјави

Игор Џамбазов: Претчувствував дека татко ми ќе се одјави

Актер, водител, писател, шоумен, хуманист, човек кој сака луѓе. Можеби ова е премалку за да се опише ликот и делото на Игор Џамбазов.Но едно е повеќе од сигурно, а тоа е: Да се живее во времето на Игор е голема привилегија на која треба да бидеме благодарни.

“Си замина нашиот МАЕСТРО, тивко и нечујно, како што живееше во последните 25 години…од денес, конечно со својата Анче…вечен нека ни е споменот на тебе, маестро мој”, напиша Игор Џамбазов на социјалните мрежи- беше само едеен од начините од кои се прости од татко му.

За прв пат Игор, проговори за татко му во интервјуто за естрадниот магазин Бекстејџ, работи кои досега не сме ги знаеле, со насолзени очи се присети на некоиу убави моменти

Што се Игор кажа за татко му во видеото во продолжение:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Боки 13 го најави предметот „Бумеранг“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција од денеска ја почнува кривично-правната операција …

error: Содржината е заштитена!