Почетна / Серии / Вашите омилени сини „Штрумфови“ се враќаат на МРТ 1

Вашите омилени сини „Штрумфови“ се враќаат на МРТ 1

Македонската телевизија ги враќа на екранот малите и забавни Штрумфови.

Нова цртана серија за новите генерации. Последната адаптација на белгискиот стрип е снимена во 104 продолженија, а оваа сезона ексклузивно ќе ја гледаат најмалите на првиот канал на МТВ.

Во оваа нова анимирана авантура, ги следиме новите доживувања на Штрумфовите, кои ќе запознаат нови магични суштества и ќе откријат многу тајни, бегајќи од лошиот волшебник Гаргамел.

Вашите омилени сини јунаци ќе можете да ги гледате во два термина и тоа 10:30 часот и 19:00 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прајмтајм на Телма со данската криминалистичка серија „ДНК”

Истражителот од Кпенхаген, Ролф Ларсен, е во потрага по киднапирана девојка со необична бенка на …

error: Содржината е заштитена!