Почетна / Спорт / Телма со неделен преглед од светот на фудбалот, кошарката и формула 1

Телма со неделен преглед од светот на фудбалот, кошарката и формула 1

Од денеска на Телма од 17:50 часот, Неделни спортски магазини од светот на фудбалот, кошарката и формула 1.

Преку оваа емисија ќе може да се информирате за сите најнови случувања и резултати од петте најсилни европски лиги и сите натпреварувања на УЕФА, но да добиете и преглед на случувањата во светската кошарка и највозбудливите моменти од светот на формула 1.

Во првата епизода од најдобриот фудбалски магазин ќе гледате: Осврт на завршните денови од летниот преоден рок, преглед на резултатите од последната рунда во најсилните лиги во Европа и реакции по натпреварите Англија и Шпанија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Познатите Македонци со поддршка за ракометарките

Оние кои гордо го виореле македонското знаме на големи настани, знаат колку тежи црвено-жолтата чест. …

error: Содржината е заштитена!