Почетна / Сапуници / Брачни игри | Ве запознаваме со Санем од новата хит серија

Брачни игри | Ве запознаваме со Санем од новата хит серија

Санем е адвокатка во адвокатската канцеларија на нејзиното семејство, но тоа е единственото нешто што ја поврзува со нејзината сестра. Таа е сосема поинаква од Азра. Иако има триесет години, таа се однесува како да има уште дваесет. Несовесна е, склона кон хедонизам и сака да излегува.

Таа сака да пие, но сепак е паметна и независна жена. Иако се чини дека има сè, откако нејзините пријатели ќе заминат дома и ќе завршат деловните состаноци, таа е сосема сама. Таа не го видела својот татко Фарук од својата осумгодишна возраст. Неговото враќање целосно ќе ја здроби.

Ова укажува на проблем што таа го има во односите со мажите. Санем почнува да ја преиспитува нејзината врска со нејзината мајка и сестрите. Со тоа го доведува во прашање сè она во што верувала. Откако Азра ќе ја напушти семејната канцеларија, прашање е дали Санем ќе може да и се докаже на мајка си и да и помогне кога ќе и биде најпотребна.

Од понеделник до петок на Сител, следете ја приказната за Санем во “Брачни игри”. Современа драма во 19.50 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!