Почетна / Забава / Евровизија / Видео | Тамара успеа да се пласира во финале, Македонија горда!

Видео | Тамара успеа да се пласира во финале, Македонија горда!

Вечерва, македонската претставничка Тамара Тодевска нè направи горди со својот настап на најголемиот европски избор за песна на Евровизија. “Proud” звучеше моќно и светски на сцената во Тел Авив и токму затоа успеа да обезбеди пласман на нашата земја во големото финале во сабота.

Погледнете го настапот на Тамара и сите заедно да ја поддржиме во сабота на гламурозниот спектакл :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И вие ќе плачете со ова видео : Тамара ѝ ја пее „Proud“ на Нина

Тамара Тодевска, македонската претставничка на „Евросонг“ оваа година направи изненадување кое сигурно нема да ве …