Почетна / Забава / Евровизија / Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија :

По извршената анализа на досегашните учества на Евровизија, како и предлозите од затворената дебата, Програмскиот колегиум на МТВ1 одлучи Васил Гарванлиев, со авторски тим составен од етаблирани музички имиња, кои имаат остварено успешни музички проекти, да ја претставува Северна Македонија на Евросонг 2020…

Македонската Радио Телевизија како активна членка на Европската радиодифузна унија и годинава ќе учествува на Изборот за песна на Евровизија, што ќе се одржи во мај во Ротердам, Холандија.

Струмичанецот Васил беше дел од минатогодишниот евровизиски тим на Тамара Тодевска во Тел Авив. Со неговиот соло концерт во родната Струмица го заокружи дводецениското музичко искуство низ светот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Српските ѕвезди со поддршка за нашата Тамара и Македонија

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа …

error: Содржината е заштитена!