Почетна / Телевизија / ТВ 24 Вести со ново студио и нов визуелен идентитет

ТВ 24 Вести со ново студио и нов визуелен идентитет

 

 

Извори блиски до специјализираната телевизија 24 Вести, за ТВ Пакет откриваат дека денеска или најверојатно утре ќе биде пуштено во употреба новото студио за вести. Со новата сценографија, ќе биде променет и визуелниот идентитет на најавите, шпиците и џингловите. До вториот роденден на телевизијата во декември се очекува сите новини да бидат во оптег.

 

 {gallery}112012/24-ka{/gallery}

 

 

 

Г. М. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски цензуриран на Телма? Ова е постот што тој го објави

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ се огласи на социјалните мрежи по повод откажувањето на неговото гостување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!