Почетна / Телевизија / ТВ 24 Вести со ново студио и нов визуелен идентитет

ТВ 24 Вести со ново студио и нов визуелен идентитет

 

 

Извори блиски до специјализираната телевизија 24 Вести, за ТВ Пакет откриваат дека денеска или најверојатно утре ќе биде пуштено во употреба новото студио за вести. Со новата сценографија, ќе биде променет и визуелниот идентитет на најавите, шпиците и џингловите. До вториот роденден на телевизијата во декември се очекува сите новини да бидат во оптег.

 

 {gallery}112012/24-ka{/gallery}

 

 

 

Г. М. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!