Почетна / МК Сцена / „Rolling in the Deep“ во изведба на Панчо (ДНК)

„Rolling in the Deep“ во изведба на Панчо (ДНК)

 

Анплагд концертот на Р&Б дуото ДНК којшто се одржа на 29-ти септември во Универзалната Сала во Скопје, беше несекојдневно доживување за присутните, не само поради гостите и одличната изведба на најголемите хитови на ДНК во една поинаква димензија туку и заради изненадувањето кое Панчо им го приреди на самиот почеток на концертот.

 

 

Иако тој е задолжен за рапување во нивните песни, публиката имаше одлична можност да се увери и во неговиот талент за пеење, преку извонредната изведба на големиот светски хит “Rolling in the Deep” од Адел. Како сето тоа изгледаше и звучеше погледнете самите и уживајте.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!