Почетна / Филм / Недела на МТВ 1 со биографската драма ,,Brain on fire” (2016)

Недела на МТВ 1 со биографската драма ,,Brain on fire” (2016)

Филм за младата Сузан (Клои Морец), новинарка во Њујорк пост, која одненадеш добива панични напади. По повеќе погрешни дијагнози, конечно еден лекар нејзината болест ја нарекува со вистинското име и и дава надеж дека повторно ќе застане на нозе и ќе продолжи со животот.

“Мозок во пламен, еден емсец лудило” во режија на Џерар Барет во недела, 18ти јуни на МТВ 1 во 21 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Деми Мур и Мајкл Кејн во британскиот „Совршен план“ на Телма

Лондон, 1960 година. Лора Квин е осамена жена извршен директор во Лондонската корпорација која се …

error: Содржината е заштитена!