Почетна / Серии / Танцуваме и истражуваме со новите епизоди на „Дора и пријателите“

Танцуваме и истражуваме со новите епизоди на „Дора и пријателите“

Драги дечиња, растете вие, но расте и вашата Дора. Дора е сега 10-годишно девојче. Живее во Калифорнија, оди на училиште и има пет пријатели.

Кејт ја сака уметноста, Ема ја сака музиката, Алана ги сака спортот и животните, Неива ужива во читањето, а Пабло во играњето фудбал. Сите заедно, Дора и пријателите ве водат во нови авантури додека го истражуваат новиот град во новите продолженија на МРТ 1.

Од среда (10 јуни), забава и едукација за најмалите гледачи – следуваат нови доживувања на Дора и пријателите. Ќе учите англиски и шпански, но и ќе запловите во магичниот свет преку алката на Дора.

Нови 20 епизоди од анимираната серија „Дора и пријателите“, од понеделник до петок во 18.55 часот и 11.15 часот на првиот канал на Македонската телевизија. Танцуваме, учиме и истражуваме во новата сезона од вашата омилена детска серија, не пропуштајте ја Дора на Прва.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

error: Содржината е заштитена!