Почетна / Филм / Петок, 22 март на Телма – трилер во италијанско швајцарска продукција

Петок, 22 март на Телма – трилер во италијанско швајцарска продукција

петок, 22 март 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – “Темна бајка”

Некогаш, во мало семејно предградие на периферијата на Рим, веселите летни горештини ја камуфлираа задушливата атмосфера на отуѓеност.

Од далечина, семејствата изгледаат нормално, но ова е илузија: во куќите, дворовите и градините, тишината го покрива суптилниот садизам на татковците, пасивноста на мајките и рамнодушноста на возрасните. Но, тука е очајот и потиснатиот гнев на децата што ќе експлодира и ќе ја пресече оваа гротескна фасада, со погубни последици за целата заедница.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

error: Содржината е заштитена!