Почетна / Сапуници / Кој го пее познатиот балкански хит од новата хрватска серија?

Кој го пее познатиот балкански хит од новата хрватска серија?

 

“Чиста љубов” – нова хрватска продукција

 

За љубителите на хрватската играна продукција и мелосот од земјата на Јадранот, Сител телевизија започна со емитување на нова серија. Хрватската тв новела “Чиста љубов” веќе со голем успех се емитува во Хрватска, а од неодамна и во Србија, Црна Гора и Босна.

 

 

Насловната песна од серијата по примерот на “Zlatni dvori” од Колонија станува голем радиски хит, а ја исполнува познатиот Борис Новковиќ.

Кога авторот Душан Бачиќ ми ја испрати песната, веднаш ми се допадна затоа што има поетичен текст и звук кој потсетува на моите песни од осумдесетите. Сепак, сето тоа е спакувано во една модерна продукција, а јас се надевам дека ја доловив таа емоција и атмосфера која ја бара овој голем проект. Во спотот за “Чиста љубов” се појавува и членката на Учителице. – изјавува Новковиќ за својот ангажман за серијата.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гавран“ од редот на најдобрите трилер серии – ова лето на Сител

Порасна во студ, во сиромаштија, во осаменост и болка. По многу години, тој е подготвен …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!