Почетна / Филм / Данска акциона комедија во сабота, 23 март на Телма навечер

Данска акциона комедија во сабота, 23 март на Телма навечер

“Витези на правдата” – сабота, 23 март, 22.15 часот, Телма телевизија

Маркус (Мадс Микелсен) се враќа дома да се грижи за својата ќерка откако неговата сопруга загина во железничка несреќа. Сомневајќи се дека не станува збор за несреќен случај, тој се здружува со експерт по математика и неговите ексцентрични колеги, и се впуштаат во одмаздничка мисија да ги најдат одговорните.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

error: Содржината е заштитена!