РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Видео | Песни, плач и емоции на големиот концерт во чест на Тоше

Имаше нешто во луѓето тажно … спомени за Тоше Проески Вчеравечер во Вип Арената “Борис Трајковски” се одржа голем хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески, на кој беше промовиран неговиот нов албум „Тајно место“ (Secret Place) со нови, досега необјавени песни. Емоции, солзи, носталгија, сеќавања на најубавото време во …

Повеќе »

Новата американска трилер акција „Taken“ во 23:30 на Сител

Секој јунак има свој почеток, но и свој крај Од извршниот продуцент кој работеше на светски познатиот филм “Петти елемент” и големиот кино хит “96 часа”, ни доаѓа нов напнат трилер кој ја следи приказната за бивш припадник на Зелените беретки. Базирана на истоимена филмска трилогија со холивудскиот глумец Лиам …

Повеќе »

„Табу“, мрачната серија на BBC, секоја недела на Телма

Дејството на мрачната, надреална мини серија „Табу“ се одвива во 1814 г. и ни ги прикажува авантурите на Џејмс Кезија Делани (Том Харди) кој се враќа во Лондон од Африка. Тој е човек кој одел во најдалечните места на земјата и се вратил неповратно изменет.  За него се мислело дека е …

Повеќе »

По реприза следува реприза на МТВ 1 и тоа повторно „Мост“

“Bron”/”Broen” – скандинавска хит серија репризно на МТВ Многумина ја нарекуваат “кралица на трилер сериите од Скандинавските земји”. “Мост” е популарна крими серија која со голем успех се емитуваше во матичната земја, а пред неколку месеци имавме можност да ја следиме и на Македонската телевизија. По МТВ, и 1 ТВ …

Повеќе »

Видео | Мега брендот Каролина со спот за „Бели цветови“

Најпопуларната македонска дива на сите времиња, Каролина Гочева објави видео запис за највеселата тема од нејзиниот последен обнароден албум “Извор”. Се работи за спот за “Бели цветови” во режија на Чедо Поповски, во кој ја гледаме Каролина како ужива во убавото и сончево Скопје. Со овој запис, Авалон ни порачува …

Повеќе »

Сузана Спасовска со нова песна во латино стил

Летото си замина, но латино музиката е насекаде околу нас, а пејачката Сузана Спасовска редовно ги следи актуелните трендови во музиката, па така овојпат на фестивалот „Роса Фест“ таа ја изненади публиката со својата нова песна токму во овој стил. Сењорита Сузе во жежок латино ритам со „Наша мала приказна“. …

Повеќе »

Видео | Како изгледа „Ла Усурпадора“ од денешен аспект

Вака изгледаше всушност “Злобница” – погледнете и насмејте се Сигурно многумина се сеќаваат на мексиканските сапуници кои беа многу успешни во Македонија пред 15-20 години. Есмералда, Росалинда, Дивиот ангел, Фиорела, Качора, Касандра, Другата во мене… се само дел од приказните и хероините со кои израснаа денешните генерации. Многумина се согласуваат …

Повеќе »