РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Алфа го прекина, но локалните ќе го прикажат рускиот ситком „Фитнес“

ТВ Пакет ексклузивно открива дека руската хумористична серија “Фитнес” продолжува со емитување. Но не на телевизија Алфа. Оваа година, гледачите на МТМ и другите регионални телевизии ќе имаат единствена можност да уживаат и да се насмеат со згодите и незгодите во еден фитнес центар. Што се случува кога една девојка …

Повеќе »

Тежок удар за Џан – комедијата за „Романтичарот“ укината во Италија

Tежок удар за популарниот романтичар, Џан Јаман. Серијата “Erkenci Kuş” која го направи ѕвезда во Италија е повлечена од екраните. Сеуште не е познато кога и во кој термин каналот ќе ја врати серијата во етер. Причината за ваквата неочекувана одлука е наглиот пад на рејтингот. На 7-ми јануари серијата …

Повеќе »

„Горчлива одмазда“ исчезна од програмата на Телма, наместо неа – репризи

Во програмската шема на телевизија Телма за следнава седмица (објавена и на веб сајтот на телевизијата), за португалската теленовела очигледно нема место. Имено, од понеделник, 25-ти јануари 2021 година, “Горчлива одмазда” не стои во програмскиот водич на телевизијата. Наместо неа, во 9.45 часот ќе се емитува уште една реприза од …

Повеќе »

Секое неделно утро, Канал 5 ве запознава со деликатната јапонска кујна

Секоја недела,  The Japan Foundation 国際交流基金 и Канал 5 Телевизија ќе ви овозможат да се будите со „Кулинарски патувања“ во 8.30 часот наутро. Се работи за француско-јапонска продукција која ќе ја гледате секое неделно утро на оваа фреквенција. Мини серија во 8 продолженија, полна со авантури од светот на кулинарството. …

Повеќе »

„Скриени желби, немирни патувања“ во трка за книжевна награда

На конкурсот за избор на национален претставник за меѓународната награда „Балканика 2020″, годинава до организаторот, издавачката куќа „Магор”, пристигнаа следните 8 книги: 1. Луан Старова – „Генералот и пеперутката” 2. Дијана Петрова – „Не правете им сенка на гробовите” 3. Жарко Кујунџиски – „Сфинга на гневот” 4. Владимир Јанковски – …

Повеќе »

Забавувајте се преку готвењето со новата јапонска драма на Канал 5

Нова продукција на Канал 5 телевизија. Јапонска возбудлива, забавна кулинарска драма посветена на генијалната Куруми Ичики, 25 годишна жена со извонреден талент за готвење. Во резиденцијата на Премиерот, каде што ќе ѝ биде укажана шанса да ги покаже своите способности, сè уште доминираат мажите. Штом Куруми Ичики ќе ги преземе …

Повеќе »

Чадиковски сменет, Додевска ќе биде главен и одговорен уредник на ТВ 24

Новинарката Анета Додевска ќе биде новиот главен и одговорен уредник на телевизијата 24, на местото на Младен Чадиковски. “Тимот продолжува со професионално работење, објективно информирање со цел – да се задржи и зголеми довербата на гледачите.“, напиша таа на Фејсбук пред новогодишните празници. Ова не е прва смена на досегашниот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!