ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

„Сè или нешто“ се враќа со најдобрите моменти од сите сезони

Пред почетокот на најновата сезона, Сител телевизија ве потсетува на најдобрите моменти од последните сезони на најгледаното дневно шоу. Гeјм шоуто “Се или нешто” се работи по формат на EndemolShine, а се емитува од понеделник до петок во 18 часот. За учество во новата сезона од квизот пријавете се на: …

Повеќе »

На Канал 5 доаѓа „Одмазда“, серија од срцето на Анадолија

Во срцето на Анадолија, далеку на Истокот се раѓа безвременска приказна за една голема љубов родена од поривот на една голема омраза. “Одмазда” е серија во која љубовта ќе стане заробеничка на строгите правила на традицијата и ќе тлее под страшните окови на суровоста. Аманетот даден во име на љубовта …

Повеќе »

Фото | Никогаш посекси – Каролина покажа што е стил и гламур

Најдобрата македонска пејачка и најстилски облечената ѕвезда на македонската естрада повторно заблеска, посилно од било кога. Каролина буквално “растури” ! Со стајлинг подготвен од нејзината долгогодишна соработничка Цаци Паковска, пејачката изгледаше совршено на нејзините последни јавни настапи на Карпошово културно лето во Скопје и на Меѓународниот тамбурашки фестивал во Куманово. …

Повеќе »

Видео | Порно од медицинска сестра во живо во српски вести

Директорката на КБЦ Бежанијска коса во Дневникот на РТС на пладне зборувала во живо за коронавирусот и важноста на вакцинацијата, но … во позадина, нејзината колешка не сфатила дека се наоѓа пред камера и дека оди во живо. Па, сосема несвесно почнала да се соблекува. Rts dnevnik u podne, tema …

Повеќе »

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде успеваат да побeдат. Несреќните девојки се киднапирани од радикални исламисти. Тие терористи планираат да користат некои од нив за трговија со органи, подготвувајќи ги за продажба на црниот пазар. Судбината на останатите е во рацете …

Повеќе »

Нова извонредна комедија на Dizi

„Пет браќа“ е нова турска серија, одлична комедија на нашите простори која започна со емитување овој месец на каналот Dizi. Серијата ја раскажува животната приказна на пет браќа чии родители трагично го загубиле животот во земјотрес. Ликовите на Саит, Назим, Тургут, Азиз и Орхан маестрално се донесени од страна на …

Повеќе »

Скопјани традиционално ќе даруваат крв за Голема Богородица

Црвен крст на Република Северна Македонија – Општинска организација Центар и Институтот за трансфузиона медицина на РСМ, на 28.08.2021 година, традиционално, по 19-ти пат, ја организираат крводарителска акција по повод празникот Успение на Пресвета Богородица. Крводарителската акција ќе се спроведе во Домот на АРМ, од 09:00 до 17:00 часот. Целта …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!