Почетна / Филм / American Reunion

American Reunion

6-ти април

 

Американско обединување
Режија: Џон Хурвиц (Scary Movie 3, Harold & Kumar)
Сценарист: Џон Хурвиц, Хајден Шлосберг
Улоги: Џејсон Бигс, Алисон Хениген, Крис Клајнл, Томас Јан Николас, Еди Кеј Томас, Шон Вилијам Скот
комедија

 

Оригиналната актерска екипа од „Американска пита“ од класата 1999-та година се враќа во East Great Falls за нивното средношколсо обединување!
 

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кинеска акција и провокативна приказна викендов на Телма

сабота (13.02.2021), 19.15 часот – “Кунг фу јога” Легендата вели оној кој го поседува „Окото …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!