ТВ БИЛБОРД

Последни новости

Видео | Јасмин Алиевски на чекор до финалето од „Ѕвездите на Гранд“

Талентираниот македонски кандидат Јасмин Алиевски на чекор до големото финале во сезоната 2022/2023 од „Ѕвездите на Гранд“. Преку баражот, тој успеа да обезбеди пласман во големото полуфинале кое ќе се емитува на Сител телевизија овој петок, 23. јуни со почеток од 21.15 часот. Јасмин во саботата се претстави со две …

Повеќе »

Видео | Струмичанката Славица влезе во полуфиналето на Гранд

Струмичанката Славица Ангелова освои 6 гласа од жирито во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“ и се пласираше во големото полуфинале од мега шоуто на Сител телевизија. Таа ги отпеа „Нека те боли“ од Лина Пејовска во македонска верзија и „Чаробан“ од Нина. „Славица тоа беше феноменална. Многу не ќе можеа …

Повеќе »

Недела на МТВ 1 со биографската драма ,,Brain on fire” (2016)

Филм за младата Сузан (Клои Морец), новинарка во Њујорк пост, која одненадеш добива панични напади. По повеќе погрешни дијагнози, конечно еден лекар нејзината болест ја нарекува со вистинското име и и дава надеж дека повторно ќе застане на нозе и ќе продолжи со животот. “Мозок во пламен, еден емсец лудило” …

Повеќе »

Николас Кејџ во воена драма во сабота навечер на МТВ 1

Американска воена драма чие дејствие се одвива за време на Втората Светска војна. Во текот на патролирањето низ Филипинското море, бродот УСС “ИНДИЈАНАПОЛИС е нападнат и потопен од страна на јапонската морнарица. Она што следува е надчовечка битка за преживување, кога морнарите ќе се соочат со глад, жед, сурово море …

Повеќе »

Полноќ на Сител со адреналин и акција во серијата ,,Полициска крв”

Од авторите и продуцентите на познатата криминална драма „Сопранови“, доаѓа „Полициска крв“, возбудлива серија што го следи семејството Реган, чии членови со генерации работеле и сè уште работат во њујоршката полиција. Главниот лик е началникот на полицијата – Френк, воен ветеран, кој ги користи своите специфични тактики во решавање на …

Повеќе »

Романсата ,,Песната на езерото Свеј” во сабота, 17-ти јуни на Телма

Во режија и продукција на Ари Голд, “Песната на езерото Свеј” е бујна, романтична драма, за исчезнатата благодет на Америка и магијата што ја фрлаат мелодиите на мртвите. Лето е на Езерото Свеј, поранешно игралиште на њујоршката аристократија од џез-ерата. Музичкиот колекционер Оли Свеј (Рори Калкин) го регрутира својот единствен …

Повеќе »

Адреналинска драма за светот на боксот без ракавици во петок на Телма

Филмот “Лавовска борба” го истражува комплицираниот однос на братска љубов помеѓу браќата Камински, Стенли и Лион, кои работат во фабрика во Фол Ривер, Масачусетс и заработуваат колку за да преживеат. Тие сонуваат да се преселат во сончевата Калифорнија и таму да отворат хемиско чистење, но околностите не им дозволуваат да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!