РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Програмска шема на ТВ Телма – од 02.01.2020 до 8.01.2020

Одлични филмски остварувања на Телма телевизија за празничните денови. Во деновите без политичката дебата во “Топ тема”, уживајте во филмскиот репертоар на Телма и редовната програма. САБОТА 02.01.2020 07:10 Чувари на плажата – играна серија 07:50 Чувари на плажата – продолжува 08:40 Метео 08:45 Телешоп 08:50 Телма Амбуланта – емисија …

Повеќе »

Фото | Протагонистите од „Ветување“ со план за свадба во 2021 година

Како што веќе пишувавме, Озге Јениз (27) и Ѓокберг Демирчи (31), инаку главните протагонисти на турската сапуница “Ветување” се и приватно во врска. Од неодамна, ѕвездите на “Ветување” се и свршени, а 2021 година планираат свадба. Новогодишната ноќ ја прославија во заедничкиот дом. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Алфа со премиерна забавна програма за дочек на 2021-ва година

Забавата е вечерва на Алфа телевизија Алфа во соработка со Балкан мјузик ТВ и Арт-студио снимија премиерна новогодишна ТВ програма, која на фреквенцијата на Алфа ќе се емитува на 31 декември со почеток во 22 часот. Водителка на програмата ќе биде Ирена Спировска, а преку малите екрани ќе чуете познати …

Повеќе »

Весели бои, музика и нови авантури во новогодишната „5+”

Одличен потег, да ѝ кажеме „Чао“ на старата и „Здраво“ на новата година во специјална новогодишна премиера на новата сезона на детската забавно играна програма  “5+!” на МРТ 1. На 31ви, ќе пееме, ќе се дружиме, ама секој по дома за да покажеме дека се грижиме. Нова сезона од детската …

Повеќе »

Урбана програмска шема на ТВ Телма за 31 декември и 1 јануари

Реномираната телевизија Телма подготви специфична и поинаква новогодишна програма, која ќе ги задоволи вкусовите на оние кои бараат нешто поразлично. И за време на новогодишниот ден, а и потоа уживајте во драматичните епизоди на “Горчлива одмазда”, избрана за најдобра теленовела во светот за 2018 година. Тука е секако и Шоуто …

Повеќе »

Видео | Остани дома и празнувај со новогодишното издание на „Преспав”

Новогодишно издание на вашиот омилен ситком “Преспав”. Традиционално, трета година, македонските гледачи пред малите екрани ќе ја дочекаат новата година со нивната омилена телевизиска содржина.  Останете дома за Нова година и празнувајте одговорно со ,,Преспав” на МРТ, порачаа од продукцијата, чија новогодишна епизода ќе се емитува од 21 часот. – …

Повеќе »

Волшебен ТВ амбиент со новогодишните филмови на локалните

За време на новогодишните и божиќните празници, Битолчани и останати од регионот, останете во своите домови и гледајте Тера Тв.  Почнувајќи од 31 декември 2020, на програмата на локалната Тера започнуваат празнични филмови, кои ќе го надополнат новогодишниот амбиент. „Божиќна опашка“ е долгометражниот божиќен филм кој ќе ја отвори сезоната …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!